Buďte šťastní a plňte si své sny.

Hodně lidí si dává do nového roku různá předsevzetí a sliby. S příchodem nového roku, chceme začít znova. Nový rok přináší nové energie a elán do změn. Dáváme si různá předsevzetí, vytváříme nové plány. O slovo se hlásí naše sny.

Někdo se do změny vrhne hned, někdo to neustále odkládá a někdo velice rychle selže. Mnohokrát jsme zklamaní již v lednu a naše předsevzetí se pomalu vytrácí.

Víte proč to tak je? Víte, proč se některé sny a přání plní a jiné ne?

Je vůbec rozdíl mezi předsevzetím, plánem a snem? Určitě ano! A obrovský.

Mnoho předsevzetí a změn přichází z hlavy – „měl/a bych…“ (protože se to ode mě očekává…protože se to má…dělají to všichni…), mnohokrát ale schází vnitřní motivace. V případě, že nemáme tu správnou vnitřní motivaci, předsevzetí nám nevydrží a plány nebo sny se pak neplní. Nebo když se i splní, pocit štěstí se u nás vůbec nedostaví.

Dnešní doba klade na lidi obrovský tlak a velká očekávání na 100% výkony. A to i na úkor vyčerpání a vyhoření.Vše je o našich prioritách. Zamyslete se, na čem Vám nejvíce záleží a co by jste ve skutečnosti opravdu chtěli.

Co ve Vás vyvolává pocit spokojenosti, radosti a štěstí? Právě tomu věnuje maximum pozornosti a energie.

  • Každý má svou životní cestu a každého naplňuje jiný pocit štěstí.
  • Každého dělá šťastným něco jiného.
  • Když chceme něco dosáhnout, dělejme to sami pro sebe.
  • S nikým se neporovnávejme
  • Buďme sami sebou.

Já osobně si již několik let novoroční předsevzetí nedávám. Plním si své sny a přání průběžně. Prostě si užívám života. Samozřejmě, že byly doby, kdy jsem to neuměla. Ale pochopila jsem, že jen já se mohu rozhodnout, tak se budu cítit a  jak ten svůj život prožiji. A já se ho rozhodla žít ho naplno.

Dostala jsem mnoho lekcí a každá z nich mě učila být šťastnou. Dokonce i těžká autonehoda, z které by se někdo sesypal a bral to jako tragédii, mně posunula dál. Jsem šťastná a vděčná za svůj život. Dokážu se radovat z úplně obyčejných věcí, jako je čtení knížky, káva s kamarádkou, chvíle s partnerem, procházka přírodou, volný víkend, nebo víkend strávený na kurzu.

Buďte vděční. Poslouchejte sami sebe a netlačte na pilu. Vše má svůj čas.

Snažte se vychutnávat si každou chvíli, naslouchejte si a naučte se soustředit na přítomný okamžik. Buďte šťastní a plňte si své sny!

Gabriela Adlová
Pomáhá lidem pohnout se z místa. Nastartovat je k vlastní spokojenosti, k lepšímu zdraví a vztahům. Posunout je tam, kam chtějí. Umí pomoct, když člověk neví, co dělat a kam jít. Její výjimečnost je v umění empatie a talentu pomoct lidem.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.