Výsměch, pomluvy, nerespekt, netaktnost???

Dnes jsem na Facebooku viděla krásné video❤️ Ten klučina se mi moc líbil. Bylo vidět, jak si to užívá, jak má tanec v krvi a jak je šťastný.❤️ 

Když jsem ale pod tím videem viděla komentáře typu „tlustoprd“…..“vyžranej“……. „radši bych ho dala na tisíc sportů od rána do noci“……… „je mi jedno, jestli je nemocný, nebo po úrazu, je tlustej“…. a podobné ubohé komentáře, uvědomila jsem si, jak lehké je soudit. 

Že dokážou být kruté děti a vysmívat se, to chápu. Vysmívají se každému, kdo je jiný – tlustý, pihatý, má brýle, nebo se nějak odlišuje. Ale že takhle reaguji dospělí lidi??? 

Víte, že děti jsou do 7 let jako nahrávací zařízení? Přebírají všechny vzorce od rodičů. Povídají pak to, co slyší doma, nebo se chovají stejně jako jejich rodiče. Už to chápu, odkud to ty děti mají….

Když jsem přečetla ty komentáře, okamžitě mně napadla písnička „Rádi píšem na cizí zeď……“

https://www.youtube.com/watch?v=Kq_BWki34HU

Víte kolik lidí se dnes potýká s bulimií, anorexií, úzkostí nebo depresí? Kolik lidí má problém s přijetím samého sebe? Denně mám takové lidi v poradně. A překvapivě přibývá více a více dětí…. Samozřejmě, že nás tlačí k tomu média a sociální sítě.

Znám lidi, pro které je nadváha noční můrou a tak své děti od mala honí, musí běhat… když dítě nepřibíralo, raději změnili lékařku, která to neřešila… děti jenom lítají a běhají, bojí se něco sníst, aby nepřibraly…. další 8 holčička, která chodí na balet, brečela, že má strašný hlad a že by chtěla svíčkovou a knedlík, ale maminka i trenérka jí řekly, že bude tlustá a pak nebude moci být baletkou ….

Neříkám, že máme děti cpát knedlíky, brambůrky a Coca-Colou, to v žádném případě. O to tady vůbec nejde.

Vůbec jsem nechtěla psát článek o nadváze, ale o respektu.

V životě to chce to trochu nadhledu a zdravého selského rozumu. Nesuď a nehodnoť. Nikdy nevíš, jak to ve skutečnosti je a „někdy co vypadá že vidíš, nemusí být tak jak se zdá“…..

Víte kolik lidí upadá do deprese, když otevře Facebook, nebo Instagram? 

Otevře si nějakou diskuzi, například jako já dnes, kde paní psala, že všichni co trpí anorexií, bulimií, úzkostí a nebo depresí mají o kolečko méně a že jsou to psychicky nevyrovnaní jedinci. Stačí, když má někdo problém s přijetím samého sebe, nebo se mu stalo pár nepříjemných věcí a on v tu chvíli neví kudy kam a začte se do takové diskuze. Takové paní přeji, aby byla pořád tak psychicky vyrovnaná a odolná a aby se ji takové „obyčejné věci“ nestávaly.❤️

„Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají.“— Johann Wolfgang von Goethe

Věřím, že ten úžasný kluk je zdravý a šťastný a že mu rodiče dávají dostatek lásky. ❤️ A taky věřím, že Vás taky roztančil, tak jak mně  ❤️

 

Gabriela Adlová
Pomáhá lidem pohnout se z místa. Nastartovat je k vlastní spokojenosti, k lepšímu zdraví a vztahům. Posunout je tam, kam chtějí. Umí pomoct, když člověk neví, co dělat a kam jít. Její výjimečnost je v umění empatie a talentu pomoct lidem.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.