Odložme minulost

Máma říkala, že člověk musí odložit minulost a pak zase může jít dál. 
Forrest Gump

Každý z nás zažil ve své minulosti nepříjemnou situaci. Mohou pramenit z našeho dětství, nebo z jakékoliv nepříjemné situace v životě. Myšlenky se nás pak v životě vrací k tomu, co se nám nelíbilo, co již nelze změnit, ani ovlivnit a situace se nám opakuje, nebo nás v koutku duše tíží.

Trápíme se pak pocity viny, nedostatečnosti, zármutkem, nebo strachem.

Ve své mysli si tak neseme programy z minulosti – vzorce chování, které nám často nedovolují vnímat přítomný okamžik, vnímat lásku k sobě a prožívat radost.

Úkolem každého z nás je se z minulosti poučit, nikoliv v ní žít. Minulost není reálná, jsou to jen uložené vzpomínky.

Vzpomínky na minulost nás zbytečně tíží a nic nám nepřináší. Jsou jako kotva, kterou si neseme s sebou. A mnohdy nám brání pak prožívat radost, jakou bychom chtěli.

Z trápení a křivdy, které si nosíme s sebou, vznikají časem fyzické a psychické problémy.

Pokud konkrétní událost z minulosti máte, udělejte rozhodnutí, že se s ní rozloučíte, poučíte a nebude se k ní již v myšlenkách neustále vracet.

Někdy je to obtížné, protože myšlenky na minulost se mohou stále objevovat. Když se budete snažit na ně nemyslet a zakazovat si je, budou se Vám neustále objevovat.

Když se s nimi ale rozloučíte, třeba si i pobrečíte a propustíte je ze svého života, budete se moci zase svobodně nadechnout.

Vypište se z toho. Vezměte si papír, tužku a pište. Dejte ze sebe ven svůj vztek. Vypište ze sebe vše, co Vás rozčiluje, co Vás trápí. Základní pravidlo ale zní: „nesmíte to po sobě číst“. Nahráli by jste si to opět do podvědomé mysli. Papír roztrhejte, pak ho spalte nebo vyhoďte.

Představte si, jak svůj vztek vyfouknete. Představte si, že foukáte do balónu. Vyfoukněte tam všechen svůj vztek, svoji zlost, vše, co Vás trápí a pak ten balón pustíte a necháte ho odletět. Nebo si nafoukněte hned několik balónů a nechte je odletět. Uvidíte, jaká to je úleva.

Nebo zkuste bublifuk. Vyfoukněte ze sebe bubliny vzteku a všeho, co Vás trápí.

Zavřete oči a nechte emoce v klidu odejít. Proč je to lepší ze zavřenýma očima? V očích je uložená energie. Již tím, že je zavřete a začnete pravidelně dýchat, se uvolníte a začtete se uklidňovat.  Pak si již můžete představit situaci, kterou ve svém životě chcete. 

Rozhodněte se, že se již nebudete trápit nad věcmi, které nemůžete změnit. Řekněte si např.:

„Přijímám to, co se stalo. Pouštím svou minulost a zaměřuji se na to krásné, co v životě chci mít a co mi dělá radost“

Minulost není důležitá. Důležitý je současný život a to, jak s ním naložíme. Jen my se můžeme rozhodnout, že to změníme.

Začněte se radovat z každodenních maličkostí. 

Připravuji pro Vás bezplatný eBook „7 kroků, díky kterým si můžete s radostí úžívat svůj život a plnit si své sny“, který bude již brzy ke stažení.

 

Gabriela Adlová
Pomáhá lidem pohnout se z místa. Nastartovat je k vlastní spokojenosti, k lepšímu zdraví a vztahům. Posunout je tam, kam chtějí. Umí pomoct, když člověk neví, co dělat a kam jít. Její výjimečnost je v umění empatie a talentu pomoct lidem.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.