Jak zůstat sám sebou ve světě, který se nás snaží změnit?

Všichni to víme, ale realita je někdy jiná. Jak si pomoc, abychom zůstali sami sebou?

Když chceme něco dosáhnout, dělejme to sami pro sebe.  S nikým se neporovnávejme. Jediný s kým se můžeme porovnávat jsem my sami. Porovnávejme pouze to, kým jsme byli včera, kým jsme dnes a kým budeme zítra. Nemá smysl se s někým srovnávat, každý z nás je originál a každý z nás je výjimečný.

Když cítíte lásku sami k sobě, nežijete již svůj život v závislosti na názorech jiných lidí. Nepotřebujete, aby Vás druzí lidé přijímali nebo vám říkali, jak dobří jste, protože Vy víte, kdo jste.

Don Miguel Ruiz

Každý má svou životní cestu a každého naplňuje jiný pocit štěstí. To, co nám mnohokrát způsobuje bolest je to, že se srovnáváme. Srovnáváme se s kamarádkou, s kolegou, který má nové auto, vyšší plat, lepší práci. A to nám způsobuje bolest a prohlubuje se v nás pocit ublížení. To nás brzdí a krade nám to vlastní svobodu. Pak věci, které děláme, neděláme sami pro sebe. Děláme je proto, abychom někomu něco dokázali, abychom se k někomu přiblížili, nebo abychom ho překonali. A pak si uvědomíme, že nejsme šťastní. Sice jsme dosáhli, čeho jsme chtěli, ale pocit štěstí a spokojenosti se nedostavil.

  • Někdo je šťastný a spokojený, když jeho život plyne pomaleji. Rád si přečte knížku, jde na procházku, vnímá věci kolem sebe. Potřebuje cítit trávu, teplý písek, vůně, vnímat chutě.

  • Druhý rád poslouchá hudbu, chodí rád na koncerty a na procházce poslouchá zpěv ptáků.

  • Další to má jinak. Je aktivní, rychlý a plný energie. Odpočívá sportem, prací, má rád adrenalin, rychlost. Všechno zvládá, stíhá v rychlosti. To, co by toho prvního složilo, jeho nabíjí dobrým pocitem.


Kdyby se tito lidé chtěli srovnávat a snažili se podobat jeden druhému, budou nespokojení.
Ten klidnější by měl pocit, že je neschopný, že to nezvládá tak rychle a byl by vyčerpaný, frustrovaný. Ten aktivní, by se cítil znuděný a unavený, protože neodvedl své silné energie.

Respektujme se navzájem. Každý z nás je jedinečný.

Naše duše dobře ví, jaké je naše nastavení a dokáže nám to sdělit prostřednictvím pocitů, které cítíme. V životě je přece důležité, abychom se u toho, co děláme, cítili dobře, abychom byli spokojení a šťastní. A je úplně jedno, že druzí to mají jinak.

A proto dělejme v životě to, co nás naplňuje a baví, a ne to, co ostatní říkají, že bychom měli dělat.

 

 

Gabriela Adlová
Pomáhá lidem pohnout se z místa. Nastartovat je k vlastní spokojenosti, k lepšímu zdraví a vztahům. Posunout je tam, kam chtějí. Umí pomoct, když člověk neví, co dělat a kam jít. Její výjimečnost je v umění empatie a talentu pomoct lidem.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.