Chci lepší práci, více peněz, více lásky

Už jste byli kormidelníkem na lodi? Udělejte to a převezměte zodpovědnost za svůj život.

Většina lidí chce něco jinak, více peněz, lepší práci, lepší zdraví, více lásky. Proč se jim ale nepodaří dosáhnout toho, po čem touží? Při pomyšlení na změnu, vyskočí strach.

Chcete dělat něco, co by jste si přáli, ale máte strach. A Začnete o sobě pochybovat a ptát se sám sebe:

  • co když nejsem dost dobrý (dobrá)?

  • co na to řeknou lidi?

  • co když mě nebudou mít rádi?

  • co když to nevyjde?

  • co když se mi budou smát?

  • co když se neuživím, co když neuživím rodinu?

  • co když mě partnerka (partner) opustí?

  • co když zůstanu sám (zůstanu sama)?

A tak se točíte v kole „pomyšleních“ jistot, ale ve skutečnosti jste zajatcem systému, kterému vyhovují lidi plní strachu a obav a nejistoty.

S nikým se neporovnávejte. Každý z nás je jedinečný. Přijměte se takoví, jací jste.  Nebojte se udělat krok a rozhodnout se. Neexistuje dobré ani špatné rozhodnutí. Je to volba. Je to zkušenost. Zkušenost, která nás posune dál a dodá nám odvahu a sílu. Omezující přesvědčení a limity jsou pouze v naší hlavě.

A proč Vám o tom říkám?

Několikrát ve svém životě jsem udělala rozhodnutí. Tyto zkušenosti mě posunuli dál a dovolili mi růst a plnit si svá přání.

Po revoluci, když se otevřely hranice a my jsme mohli začít svobodně cestovat, jsem se po skončení školy rozhodla odjet jako au-pair do Německa. Byla jsem z malého města a byla jsem mezi prvními, kdo něco takového udělal. Nebyla možnost spojit se e-mailem. Dostala jsem poštou zvací dopis od rodiny, na základě kterého jsem dostala víza, abych mohla vycestovat. Bylo mi 19 a já odjela s taškou na rok do neznáma. Bylo to to nejlepší, co jsem mohla udělat. Naučila jsem se jazyk, získala jsem zkušenosti a celoživotní přátelství. Vzpomínám na to s láskou.

V 16 letech jsem se zamilovala. Naše láska vydržela jeho vojenskou službu, můj roční au-apair pobyt. Vzali jsem se, zařídili jsme si bydlení, časem se nám narodila dcera. Byla hyperaktivní, pořád brečela, vyžadovala pozornost a já s ní byla sama doma. Manžel jezdil na dlouhé služební cesty, někdy byl i měsíc-dva pryč. Pak mu do života vstoupila jiná žena a tuhle zkoušku naše manželství už nevydrželo. Dceři nebyly ještě 3 roky a mně se zhroutil celý svět. Bydlela jsem na Slovensku na malém městě, kde nás každý znal. Tenkrát mi kamarádka nabídla práci v Praze v reklamní agentuře, kterou právě založila a dočasné ubytování. To víte, že jsem měla strach. Ale zafungoval pud sebezáchovy a já odjela. S odstupem času jsem byla svému manželovi vděčná. Vděčná za to, že jsem dostala novou šanci na nový život.

Věřím tomu, že i Vám se stalo v životě spoustu věcí, které jste vyřešili a které Vás posunuli dál. A kdyby nebylo těch překážek, tak nejste tam, kde jste. Nejste takoví, jací jste. Jen si je třeba neuvědomujete, nebo Vám to nepřijde důležité.  Podívejte se na ně a buďte vděční. Když jste to zvládli tenkrát, zvládnete to i dnes.  Život Vám přináší nové výzvy, díky kterým rosteme a díky kterým se stáváme silnějšími. Dovolte si růst a plnit si svá přání.

Gabriela Adlová
Pomáhá lidem pohnout se z místa. Nastartovat je k vlastní spokojenosti, k lepšímu zdraví a vztahům. Posunout je tam, kam chtějí. Umí pomoct, když člověk neví, co dělat a kam jít. Její výjimečnost je v umění empatie a talentu pomoct lidem.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.